Хто тільки не заходить сьогодні в Інтернет, щоб поспілкуватися, перекинутися парою слів зі знайомими або, навпаки, зовсім незнайомими людьми, себе показати, інших почитати. У віртуальному просторі можна запросто вступити в листування і зі знавцями, які дадуть слушну пораду, і подискутувати з інтелектуалами, прочитати не один десяток книг.
Але трапляються там і самі звичайні хами, спілкування з якими нічого приємного не обіцяє. Такими віртуальними хамами часто стають люди, які в звичайному житті все ж дотримуються загальноприйнятих правил поведінки. Однак потрапляючи в інтернет, вони впевнені, що в реальному житті зі своїми співрозмовниками ніколи не зустрінуться, і тому вони городять все, що завгодно.
Щоб і самому не стати таким і уникнути неприємних ситуацій, варто запам'ятати вже сформовані правила поведінки в Мережі, так званий "нетикет". Вони досить прості і їх суть зводиться до закону, відомому ще з Біблії: поступай з іншою людиною так, як би ти хотів, щоб поводилися з тобою.
- пам'ятайте, що за віртуальним екраном жива людина, і все що ви йому повідомляєте, ви йому говорите прямо в обличчя;
- дбайливо ставитеся до особистої інформації, не тільки своєю, а й інших;
- не зловживайте часом і увагою інших людей, які не засмічуйте форуми і чати флудом і спамом;
- не опускається до лайки, лайок і тим більше мату;
- не тягніть з відповіддю на питання і намагайтеся відповідати як можна більш просто і прямо, без зайвих заумствованій.
І ще треба пам'ятати, що різні спільноти і групи живуть за різними правилами. Те, що в чаті якихось рокерів або реперів може зійти за прикол, там, де збираються любителі класичної музики, буде розцінено як неприпустима грубість.
Тому не забувайте, кому ви пишете. І пам'ятайте, що навіть в самій неформальній групі не люблять тих, хто йде проти прийнятих в ній правил.
Немає коментарів:
Дописати коментар