неділя, 4 листопада 2018 р.

На «території» Інтернету сформувалися свої правила поведінки, певні традиції, своєрідна культура спілкування, що має назву «інтернет-етикет» (поняття з’явилося у середині  80-х років минулого століття). Перш за все, треба усвідомлювати, що Інтернет – не зона без цінностей, мережа «не є дикою», на формування змісту її ресурсів і послуг впливають людські цінності. По-друге, в світі он-лайн слід дотримуватися он-лайнових законів. Це значить, що сьогодні не потрібно  вигадувати якийсь новий набір цінностей для Інтернету або іншого виду електронної комунікації, адже практично всі проблеми, що виникають в процесі електронних комунікацій, можна вирішити, керуючись законами та нормами, що діють в реальному житті. По-третє, суттєву роль грає повага до національних і місцевих культур, адже Інтернет нині – це глобальне явище, він належить усім, і саме тому на мережу    впливають різноманітні системи цінностей. І останнє, етика в Інтернеті – ще й живий відгук на думку користувача. Це означає, що користувач має право мати уявлення про роботу мережі і впливати на зміст її ресурсів і послуг.

2 коментарі:

  1. Дуже важлива тема сьогодення, адже вміти спілкуватись треба не тільки в реальному житті, але йу так званому "віртуальному". А Ви особисто дотримуєтесь цих правил при спілкуванні в соц. мережах чи просто на просторах інтернету?

    ВідповістиВидалити
  2. Звісно. Частіше за все. Все залежить від специфіки спілкування. У розмові з близькими друзям, само собою, допустима певна... фамільярність.

    ВідповістиВидалити